Fotobankai 2016-ais toliau didino savo bazes, mažino kainas pirkėjams ir išmokas autoriams. Palyginti su ankstesniais metais, aš įkėliau daug mažiau nuotraukų. Todėl galiu tik pasidžiaugti, kad uždarbis liko toks pats. Apžvalgą darysiu remdamasis asmenine fotobankų klasifikacija

Pirmojo ešelono fotobankai

Vis dar išdidus čia karaliauja  Shutterstok. Sakosi jau turintis virš 100 milijonų vaizdų bazę, kurią kas savaitę papildo apie 800K. Man gi ir toliau duoda apie 2/3 viso uždarbio iš fotobankų, bet jo pozicijos jau nebėra tokios tvirtos kaip anksčiau. Vasarą buvo gerokai sumažinęs pardavimus, vis per tuos nesibaigiančius tobulinimus. Vėliau sukėlė baisų šoką autoriams, kai visiems kaltiems ir nekaltiems automatu išsiuntė grasinimą uždaryti sąskaitas dėl spamo. Kilo baisi sumaištis, kuri baigėsi tuo, kad pats John Oringer asmeniškai atsiprašė visų infarktą gavusių (įskaitant ir mane). Išmokos už išplėstines licencijas buvo pakeista, t.y. sumažinta, motyvuojant tuo, kad bus didinami pardavimai. Nežinau, nežinau…

Atrodo, kad Shutterstock’as nutarė pastatyti ant jaunimo. Egzaminas tapo visišku formalumu, nuotraukos priimamos be didesnių skrupulų, kartais vos per kelias valandas, kai anksčiau galėdavo užtrukti ir savaitę. Žinant, kad  žaliam naujokui mokama $0,25 už pigiausią licenziją, o tokiam senam pirdylai kaip aš po $0,38, nėra nuostabu, kad jaunimui visi keliai atviri.

Antrojo ešelono fotobankai

Čia yra daug naujienų. Lyderiai lieka du: Fotolia ir IstockPhoto. Tik neaišku kaip bus kitais metais, nes  IstockPhoto nuo gruodžio pabaigos keičia apmokėjimo politiką, kas autoriams reiškia drastišką, pesimistų žadamą net iki 95%, išmokų sumažinimą. Būtų labai liūdna, nes dabar stabiliai kas mėnesį surenka virš $100, ir stabiliai daugėja pardavimų. Didžiausia bėda, kad jis neatsisako nuo buvusios šlovės laikų likusių plikbajoriškų manierų, tokių kaip specialaus asmeniško Model Release formos užpildymo. Universalus jam per prastas. Todėl, ir ne tik dėl to, sukėliau dar ne visą savo portfelį. Vos 793 paveiksliukus.

Fotolia sujungimas su Adobe Stock buvo į naudą. Bent man. Pirkimai šiek tiek padidėjo. Kol kas nesijaučia kažkokių blogų pokyčių su šiuo fotobanku. Nors Shutterstok niekaip nepaveja, bet bent jau nekrenta žemyn. Už ką ir reikia padėkoti.

Dreamstime, 123RF, Colourbox, Depositphotos, Pixtastock – liko ten kur buvę. Gal šiek tiek nuvylė 123RF. Po eilinio, abejotino ir tylaus dizaino pagerinimo pirkimai šiek tiek krito, bet tai gali būti susiję ir su mano tinginyste. Japonas  Pixtastock pakeitė išmokėjimų tvarką ir dabar perveda tik į PayPal.

Fotobankai kandidatai

Į šitą grupę iš antro ešelono nukrito Mostphotos ir Canstockphoto. Jei švediškas fotobankas jau galėtų prisijungti prie zombių, bet kurį dėl smagiai praleistų ankstesnių metų vis dar laikau kandidatu, tai Canstockphoto, kažkada stovėjęs kartu su Depositphotos, čia įsitaisė kaip reikiant. Nenori mirti, bet sunku jam ir gyventi. Per šiuos metus niekaip nesugebėjo surinkti savo išmokos sumos ($50) iki kurios vis dar trūksta $0,41. 

Fotobankai zombiai

Čia buvau surinkęs visus nabagus, niekaip nesugebėjusius surinkti nors vienam išvedimui. Tokie nei gyvi nei mirę. Papildžiau šią grupę ir tais kurie visiškai nusigyveno ir kažin ar jau beatsigaus. Tokiais drąsiai galiu pavadinti Photodune ir Alamy. Nesusiklostė bendras mūsų gyvenimas. Kiti:

  • Veer:  Amžinatilsis. Atidavė mano surinktus $50 ir atsisveikino, įsiliedamas į Getty Images, t.y. į Istockphoto.
  • Crestock: išvedimui: 50 USD, per metus padidėjo nuo $8,7 iki $9.75. Visu doleriu.
  • Yaymicro: atidavė visus 4,3€ ir patapo yayimages.com. 
  • Bigstock: išvedimui $30. Turi $24.55 ir toliau pats sau atrodo labai didelis. Pavadinimas įpareigoja.

Tai tokie tie metai. Tendencijos aiškios. Dirbti reikia kuo daugiau, pinigų moka vis mažiau. Tokia optimistine gaida ir baigiu šį įrašą. Laimingų Jums Naujų 2017!