Vienas žmogus parodė Clickasnap.com, visiškai šviežią saitą mokantį už nuotraukų peržiūrą. Sako, gal bus įdomu. Pasirodė taip įdomu, kad net nutariau sudalyvauti.

Taigi, jokių egzaminų, sudėtingų registracijų ar ko nors panašaus. Keliate nuotraukas, o keliate kokias tik norite ir kiek tik norite. Kol kas draudžiama viskas kas nėra tinkama vaikams iki 4 metų. Už kiekvieną peržiūrą gaunate užmokestį. Skamba labai paprastai ir viliojančiai. Tik ten kur kalba eina apie pinigus, retai būna paprasta.

Pirmiausia mokama ne už bet kokią nuotraukos peržiūrą. Žiūrėtojas turi gėrėtis jūsų šedevru ne trumpiau nei 5 sekundes. Šiais laikais tai ne taip ir mažai. Clickasnap.com aiškina tuo siekiantis surinkti kuo kokybiškesnį turinį. Trumpesni žiūrėjimai skaičiuojami, bet neapmokami. Toliau dar įdomiau. Nėra kažkokio fiksuoto užmokesčio. Jis yra kintamas, su viltimi didėti saitui plečiantis ir populiarėjant. Kol kas skelbiama, kad  išmoka už peržiūrą yra 0,0045 USD. Ji gaunama po nesudėtingų aritmetinių veiksmų. Sudedamos išlaidos (nuotraukos talpinimo (tuo didesnės kuo didesnė nuotrauką) + nuotraukos perdavimo išlaidos (vėlgi priklausomai nuo nuotraukos dydžio) + serverio laikas (kas tai yra nelabai numanau)), tada gauta suma atimama iš bendrų platformos pajamų ir kas liko dalinama per pusę tarp Clickasnap’o ir fotografų. Pinigai pervedami kas savaitę į nurodytą PayPal arba Skrill sąskaitą, surinkus 25 USD. Žodžiu koziriai Clickasnap’o rankose. Kaip norės taip paskaičiuos. Neimsim gi tikrinti jų buhalterijų.

Clickasnap vis dar tobulinamas, todėl visokių nesklandumų, strigimų ir kitokių klaidų kol kas užtenka. Man jis karts nuo karto kažkaip lėtokai sukasi, peržiūrų statistika arba vėluoja arba nėra tiksli. Nuotraukų įkėlimas gan paprastas, tik bėda, kad kiekvieną kartą tenka pačiam suvesti pavadinimą, aprašymą ir raktažodžius.

Ir va mano patirtis. Sukėliau 32 nuotraukas, iš jų 7 katinai (žiūrimas turinys), daugiau visokie vaizdeliai dėl kokybės ar turinio nelabai tinkami Stokam. Per tris dienas gavau 4 laikus, 2 sekėjus ir 134 peržiūras (iš jų 89 mokamos). Pažiūrėsiu kuo tai baigsis ir vėliau parašysiu. O jus irgi kviečiu pasigėrėti mano nuotraukomis, tik skirkite kiekvienai, nors tai vargu ar įmanoma, ne mažiau nei 5 sekundes. Žinau, kad nelengva!

Mano nuotraukos Clickasnap