Uždarbis? Geras klausimas. Laukiau šito klausimo. Tik va atsakymo tai nelabai turiu.

Galima uždirbti daug arba labai mažai, arba ir visai neuždirbti. Viena yra tikrai aišku, tai nėra lengvi ir greiti pinigai. Reikia turėti bent kelių tūkstančių pakenčiamų stokinių nuotraukų portfelį arba kuklų tūkstantėlį stokinių šedevrų. Būtent stokinių. Nuotraukos surenkančios įvairiuose fotomėgėjų ir net profesionalų portaluose milijonus laikų ir net laiminčios konkursuose, nebūtinai bus perkamos. Čia ateina žmonės to ko jiems reikia konkrečiam projektui, ir jiems aukštas meninis lygis yra tik kažin kelintas kriterijus renkantis nuotrauką. Todėl keistai skamba prakutusių fotografų pastabos, neva tuose stokose nieko nėra. Nėra meno! Vis tik pagalvokim, kaip atrodo žmogus užėjęs į varžtų parduotuvę, kraipantis galvą ir dejuojantis kaip čia viskas blogai ir kaip čia nėra meno. Tikra bėda!

Dabar turiu virš 4000 stokinių nuotraukų portfelį kuris išmėtytas per 10 fotobankų. Iš viso dešimtuko pastovias pajamas neša du (Shutterstock ir Fotolia) Bent vienas iš visų kitų kiekvieną mėnesį sugeba prisijungti prie šio dvejetuko. Taip ir gaunasi vidutinė LT alga.

Viena aišku, stokai jau nebėra namų šeimininkių ar mėgėjų fotoentuziastų užsiėmimas. Čia reikia gaminti kokybiškus pusfabrikčius, Jie neturi būti iki galo išbaigti. Ir jų turi būti daug, vien dėl to, kad nepaskęsti visuose milijonuose nuotraukų.