Photodune ir Alamy apaugo barzdomis, nes  ten esu užsiregistravęs prieš eilę metų, bet dėl įvairių priežasčių kelti nuotraukas pradėjau vos prieš kelis mėnesius. Kol kas pasigirti nėra kuo. Įkėlus keletą nuotraukėlių spręsti apie fotobanko galimybęs ankstoka. Tokius neaiškius stokus vadinu kandidatais, nes jie gali arba pakilti iki antrojo ešelono (t.y. tokių kaip Fotolia, ColourboxCanstockphoto, Depositphotos kt.) arba degraduoti iki zombių ( Veer, Bigstockphoto, Yaymicro ir kt). Na, bet apie mano asmeninę fotobankų klasifikaciją kitame įraše.

Dabar apie Alamy . Senas makrostokinis fotobankas, pradėjęs veiklą kažkokiais gūdžiais nelabai skaitmeniniais 1999m. Nežinau kada, bet ėmė užsiiminėti ir mikrostokiniais pardavimais. Aš gi tik nuo praeitų metų pradėjau kelti čia nuotraukas, nors užsiregistravau dar 2010m.  Pradžioje trikdė jų 4 nuotraukų testas, o konkrečiai punktas apie vaizdo ryškumą arbą aštrumą, kur reikalaujama, kad teikiamos nuotraukos būtų visiškai nešarpintos. Tokių failų neturėjau. Negi dabar reiks vėl užsiimti postprodukcija? Galiausiai, spjoviau per petį ir sukėliau keletą, mano manymu, mažiausiai šarpintų nuotraukėlių.  Paveiksliukai praėjo be problemų, bet pats kėlimo procesas užkniso juodai. Tikriausiai nelabai jis pasikeitė nuo 1999m.

Kitas pernokęs naujokas Photodune priklauso didelei Envato Market giminei. Ten ir tinklalapių temos (themeforest), ir vektoriniai darbai (graphicriver), ir stokinis audio bankas (audiojungle), ir dar ten kai ko yra. Photodune suprekiavo man už visus 0,36 USD, o įkėlęs esu tik 20 nuotraukėlių. Ir vėl visą reikalą stabdo laaabai nepatogus įkėlimo procesas. Tenka net perrašinėti nuotraukų pavadinimus, mat Photodune reikalauja kiekvieną failo pavadinimo žodį pradėti didžiosiomis raidėmis. Vis tik yra vilties, kad po truputį sukelsiu bent jau didesniąją dalį savo portfelio ir tada bus aiškiau ar verta čia gaišti laiką ir gadinti klaviatūrą didinat pavadinimų raides.