Šis mikrostokinių fotobankų skirstymas į grupes pagal nešamas pajamas yra visiškai subjektyvus, remiasi vien tik mano patirtimi, kuri gali visiškai nesutapti su kitų stokinių fotografų nuomone. Pvz. toks fotobankas kaip IstockPhoto kai kam yra lygiavertis Shutterstok, o man jis tik visai nesenai šoktelėjo į antrą ešeloną kažkokiu stebuklingu būdu išvengęs zombio lemties. Taigi.
Pirmasis ešelonas
Vienišas, bet išdidus čia karaliauja Shutterstok. Apie jį kol kas nieko nerašiau. Pasilikau laimingai pabaigai. Jei trumpai ir aiškiai, tai Shutterstok man atneša apie 2/3 viso uždarbio iš mikrostokų, todėl jis gyvena visai kitam išmatavime su savo taisyklėm ir dėsniais.
Antrasis ešelonas
Fotolia, Dreamstime, 123RF, Colourbox, Canstockphoto, Depositphotos, Pixtastock, IstockPhoto, Mostphotos – visi šitie neša nors kuklias, bet pastovias pajamas. O Fotolia net taikosi peršokti į pirmą ešeloną siūlydama pasislinkti Shutterstok. O tas nesislenka.
Kandidatai
Visi nauji (man) mikrostokai, kuriuose dėl vienokių ar kitokių priežasčių esu įkėlęs nedaug nuotraukų ir tiesiog nežinau jų potencialo. Jų sąrašas nedidelis ir gan mobilus. Šiuo metu čia yra tik du Photodune ir Alamy. Vos surinkę nors vienam išvedimui, jie gali šoktelėti į antrą ešeloną arba po kiek laiko nusigyventi iki zombių.
Zombiai
Čia pakliūna visi nabagai niekaip nesugebėję surinkti per visą mano stokinę karjerą nors vienam išvedimui. Tokie nei gyvi nei mirę. Ištrinti įkeltas nuotraukas gaila, o naujas kelti nėra prasmės. O štai ir jie:
- Veer: išvedimui reikia 100 USD. Per 5 metus sugebėjo parduoti už 50 USD.
- Crestock: išvedimui: 50 USD, yra 8,7 USD.
- Yaymicro: išvedimui 30 €, yra 4,3 €.
- Bigstock: išvedimui 30USD, yra 17,3.
Kada ne kada užmetu akį pasižiūrėti kas ten darosi. Paprastai nieko ten nesidaro. Ligoniai greičiau mirę, nei gyvi.