Kokias nuotraukas priima fotobankai
Turinio prasme pačias įvairiausias, kurias galima panaudoti spaudoje, periodikoje (žurnalai, laikraščiai, kt.), internete, reklamos, dizaino darbuose. Daiktai, kaip baltame fone (taip vadinami izoliatai), taip ir natiurmortai, abstrakcijos, fonai tekstūros, faktūros. Žmonės (seni, jauni, vaikai, poros, grupės) įvairių profesijų atstovai, baltame fone arba tam tikroje aplinkoje, įvairiose situacijose, atspindinčiose emocijas, jausmus. Nuotraukom su žmonėmis yra būtinas modelio sutikimas (model release), t.y. dokumentas, kurį pasirašydamas žmogus sutinka, kad jo atvaizdas būtų panaudotas komerciniais tikslais. Už nepilnamečius turi pasirašyti jų tėvai ar globėjai (minority release).
Ir, žinoma, tik kokybiškas technikos prasme. T.y. nuotrauka turi būti ryški, be triukšmų, teisingo baltos spalvos balanso, tinkamai eksponuotos, aukščiausios kokybės jpg kompresija. Deja, kokybės politika kiekviename banke skiriasi. Kas tinkama viename banke gali būti atmesta kitame. O net ir tame priklauso nuo inspektoriaus nuotaikos ar oro.
Šiek tiek mažesni reikalavimai kokybei redakcinėms (editorial) nuotraukom. Šio tipo nuotraukos negali būti naudojamos komerciniais tikslais, todėl juose užfiksuotiem žmonėm nereikalingas modelio sutikimas. Pagrindinis reikalavimas, nuotrauka turi būti įdomi žinių, naujienų prasme. Editorial tipo nuotraukom didžiausias vargas sukurti tinkamą aprašymą, ypač jei tai nėra kažkokio konkretaus įvykio iliustravimas. Vis tik, vos ne kiekvieną kelionių nuotrauką tinkamai paruošus įmanoma pateikti editorial kategorijoje. O ar po priėmimo ji bus perkama, jau kitas klausimas.
Dar vienas specifinis reikalavimas – jūsų darbe neturi būti jokio autorinių teisių saugomo turinio. T.y. jokių prekinių ženklų ar ko nors panašaus. O tai gali būti ir koks nors pastatas ar atpažįstamas automobilio siluetas netgi trys juostelės ant sportinių batelių. Vėlgi, tai netaikoma Editorial kategorijos nuotraukoms.