Kad jau taip gavosi, kad po Adobe pranešimo apie savo kalėdinį pirkinį Fotolia tapo numero uno stokų pasaulyje, tai pabandysiu smulkiau papasakoti apie savo bendradarbiavimą su šiuo fotobanku. Keletas faktų. Fotolia įkurta 2005m. Niujorke, turi ofisus Sietle, Vašingtone ir Paryžiuje. Dabar bazėje yra virš 34 000 000 video, foto ir vektorių failų. Šių metų pradžioje Fotolia paleido Dollar Photo Club (DPC) saitą, be jokio perspėjimo permesdama į jį savo autorių failus ir paleisdama visus dydžius po $1. Nenuostabu, kad supykę stokeriai surengė Fotolia boikoto akciją. 2014m. gegužės 2d. iš fotobanko turėjo būti pašalinta apie 500 000 failų. Kai kurie pažadėjo iš viso ištrinti savo portfolio. Nežinau ar tikslas buvo pasiektas, bet po boikoto šiame fotobanke atsirado pasirinkimo galimybė leisti ar ne pardavinėti savo failus DPC, o taip pat 3 mėnesių trukmės uždelsimas pageidaujantiems ištrinti savo portfolio.
Mano asmeniniame reitinge Fotolia užima pirmąją vietą tarp antro ešelono mikrostokų. Aukščiausioje lygoje pats su savimi išdidžioje vienatvėje varžosi Shutterstockas. Egzaminų ar kokių testų nėra, kelti failus galima vos prisiregistravus. Failų kėlimas paprastas, inspektoriai nepriekabūs, nors ir nelogiški. Vis tik pradžia buvo ilga ir nuobodi. Pardavimai kapsėjo retai, vos po keletą dešimčių eurocentų per mėnesį. Pirmas pinigų išvedimas įvyko po metų, o gal dar vėliau. Po to ledai pajudėjo ir dabar išmokos yra reguliarios. Pagal fotolios autorių reitingavimo sistemą tikiuosi sausio mėn. pasiekti sidabrinį lygį (>1000 pardavimų). Esu kuklus ir negodus, tai maloningai leidžiu pardavinėti savo failus per DPC.
Kaip jau minėjau jokių testų ar egzaminų Fotolia neturi. Po registracijos galima pradėti kelti foto ar video failus. Beje, registruojantis reikalaujama pasirinkti valiutą kuria bus gaunamos išmokos, galimybės vėliau keisti pasirinkimą nėra.