Referalų sistema mikrostokuose kažkada buvo vos ne tokia pat pelninga, kaip ir nuotraukų pardavinėjimas. Kai kurie mikrostokeriai užsiimdavo ne nuotraukomis ar iliustracijomis, o referalų tinklo kūrimu.

Internete tai gan populiarus ir veiksmingas būdas didinti tiek klientų, tiek darbuotojų skaičių, tad daug kam pati sistema jau yra žinoma, o nežinantiems trumpai paaiškinsiu. Vienu žodžiu, jūs gaunate tam tikrą užmokestį už naujų narių (klientų) pritraukimą. Bent jau Shutterstock anksčiau už kiekvieno pritraukto referalo parduotą nuotrauką mokėjo 0,02 dolerio. Ir mokėjo neribotą laiką (lifetime). Dabar gi už tai mokama tik du metus. Iš vienos pusės sutrumpintas laikas sumažina iš referalų tinklų gyvenančių „autorių” skaičių, iš kitos verčia kuo greičiau paversti referalą pelningu autoriumi. Deja, per du metus vargu ar galima „užauginti” sėkmingą stokerį. Po tiek laiko gal tik tik prasidės realūs pardavimai, bet greičiausiai jis mes viską po pusmečio, pamatęs, kad niekas čia pinigų už dyką nedalina.

Neslėpsiu, aš irgi esu įkėlęs į savo tinklapį nuorodų, kurias paspaudę ir po to užsiregistravę fotobanke tapsite mano referalu. Na, ir kokie gi pasiekimai? Pvz.: Shutterstock’e turiu surinkęs 19 šaunuolių būrelį. Iš jų vienas sugebėjo įkelti 4, o kitas visas 14 nuotraukų. Man gi nuo jų pardavimo nubyrėjo net 0,6 USD.Kaip matote parduoda jie ne kažin ką. Tiesa, daugiau mažiau dirbau su vienu žmogumi, kiti gi šiaip atsitiktiniai užklydėliai.

Beje, įdomi kai kurių žmonių savybė. Sužinoję, kad nuo kiekvieno jų pardavimo man nukris visi $0,02, nors tai visiškai nepaveiks jų išmokų, baisiausiai susijaudina ir nė už ką nenori registruotis mano pateikta nuoroda. Kaip čia dabar kažkam pinigus mokės už mano šedevrus!

O pabaigai nuorodos su referaliniais slapukais. Spaudžiam, registruojamės ir parduodam labai daug nuotraukų! Už jūsų ir mano pelną!

Shutterstock    Dreamstime    Mostphotos